top of page

BRAINSTORM 
BEZPŁATNY SPOTKANIA ONLINE DLA NASTOLATKÓW

Celem projektu była realizacja projektów online przez zespoły. Nastolatkowie uczyli się skutecznej współpracy i dobrego liderowania pod okiem doświadczonych ekspertów. Pokazywaliśmy jak wygląda praca w biznesie i z jakimi problemami muszą zmierzyć się firmy (szczególnie w okresie pandemii). łączyliśmy nastolatków w zespoły, dając im do rozwiązania case przygotowany przez firmę. Współpraca zespołu z mentorem odbywała się wyłącznie online.

Projekt był realizowany od kwietnia 2020 do grudnia 2020.

Udział w projekcie był bezpłatny.

129841859_934869886920389_7268292265628694799_n
projekt3
projekt2
projekt
Zrzut ekranu 2020-07-30 o 14.49.32
Zrzut ekranu 2020-07-30 o 14.47.52
Zrzut ekranu 2020-07-30 o 14.38.04

Brainstorm w liczbach

6

mentorów

27

uczestników

2

nagrodzone projekty

BS Lista casów
Lista casów
 
SCULO
W związku z pandemią covid-19 zwiększa się się ilość zachorowań na świecie i liczba osób hospitalizowanych. Prognozuje się, że w wielu krajach rozwiniętych zostanie przekroczona pojemność systemu ochrony zdrowia. Problemy związane z pandemią można podzielić na 2 główne grupy:
- szpital - dotyczące pracy personelu i zaopatrzenia szpitali w sprzęt medyczny
- profilaktyka - dotycząca wczesnego wykrywania, izolowania i zapobiegania nowym zakażeniom.

SUNROOF
Przygotowanie prezentacji nt. Smart City - celem projektu jest promocja technologicznych i ekologicznych inicjatyw poprzez prezentację atrakcyjnych i innowacyjnych rozwiązań dla otoczenia, które mogą znaleźć zastosowanie w praktyce. Temat konkursu ,,SunRoof - Smart City” jest hasłem przewodnim. Prezentacje innowacyjnych rozwiązań mogą dotyczyć wszystkich sfer, które znajdują się na terenie miasta, w którym żyjesz czy też w jego okolicach, np. obiekty publiczne czy prywatne, natura, mała architektura, kultura i rozrywka.

TRANSSPEED
Zadanie polega na przygotowaniu opracowania w dowolnej formie (prezentacja, video, wypracowanie), które będzie zawierać ścieżkę reklamy i promocji firmy Transspeed w sieci/tv/radio/media społecznościowe – z naciskiem na te ostatnie w budżecie 10 000,00 zł brutto.

Lista mentorów

PIOTR KACZMAREK
specjalista w zakresie Systemów Informacji Przestrzennej (GIS), wykorzystania zobrazowań lotniczych i satelitarnych (EO), systemów nawigacji satelitarnej (GNSS) i innych obszarów technologii kosmicznych. Ma 10 lat doświadczenia zawodowego m.in. w firmach związanych z polskim sektorem kosmicznym. Uczestniczy w projektach realizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, Komisji Europejskiej czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uczestniczy w pracach Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego w Polsce. Piotr to także doświadczony specjalista od systemów informatycznych.
AGNIESZKA KROGULEC 
 ekspert zarządzania projektami, certyfikowany project manager (PMP, PRINCE2F, PMO-CP), mentor, trener biznesu, wykładowca. Agnieszka ma na swoim koncie kilkanaście lat profesjonalnego doświadczenia w różnych sektorach gospodarki (instytucje finansowe, branża paliwowa, telekomunikacyjna, administracja publiczna, NGO). Od wielu lat jest blisko związana ze środowiskiem zarządzania projektami i promowaniem dobrych praktyk. Była Prezesem Zarządu Project Management Institute Poland Chapter (2016-2018), następnie wieloletnim Członkiem Zarządu, a obecnie jest Doradcą Zarządu PMI PC i European Chapter Cooperation Liaison. Agnieszka jest asesorem i członkiem jury konkursów oceniających najlepsze projekty i PMO w Polsce i na świecie (Dolina Krzemowa, Chiny, RPA). Jest też absolwentką prestiżowego, międzynarodowego programu PMI Leadership Institute Master Class dla wyróżniających się liderów. Inspirująca i zorientowana na rezultaty liderka. Entuzjastka społecznego przywództwa, zaangażowana w projekty tworzące nową jakość i zmieniające świat na lepszy, zgodnie z jej mottem: Bądź zmianą, którą chcesz widzieć na świecie. Członkini Vital Voices Poland Leadership & Mentoring Network. Poza tym Agnieszka to miłośniczka gór, podróży, odkrywania nowych zakątków świata i kultur oraz tańców latynoamerykańskich.
JAKUB GAJDAMOWICZ
przedsiębiorca, współzałożyciel LandscapeLab, zajmującego się nowymi metodami analizy rynku i prezentacją danych. Wcześniej związany ze środowiskiem wrocławskich startupów jako dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a następnie przez wiele lat z branżą marketingową. Ponadto, twórca video bloga na YouTube, gdzie dzieli się wiedzą i dokumentuje kulisy budowania startupu. Udostępniając publicznie swoje przygody, zmagania i sukcesy podczas pracy, w atrakcyjnej formie filmowej inspiruje młodych przedsiębiorców do poszukiwania własnej drogi rozwoju. 
MAŁGORZATA NOWAKOWSKA
prowadzi firmę edukacyjną Małgorzata Nowakowska Fizyka i Życie, która zajmuje się głównie warsztatami i pokazami z fizyki i zielonej energii. Na koncie ma między innymi współprace z The Swan School, Fundacją Lifeskills, firmą enJoiner. Jest prawdopodobnie jedyną na świecie instruktorką rebusologii. Projektuje i okazjonalnie patentuje tzw. lifehacki.
PIOTR LAZAREK
jest 19 letnim uczniem Zespołu Szkół FILOMATA w Gliwicach oraz Dulwich College w Londynie. Od ponad trzech lat rozwija swoje projekty naukowe w dziedzinie inżynierii środowiskowej. Piotr jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród, takich jak: pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie projektów naukowych „E(x)plory”, drugie miejsce w polskiej edycji „European Union Contest for Young Scientists” oraz pierwsze miejsce w kategorii inżynierii środowiskowej na „Intel International Science and Engineering Fair”. Piotr został również wyróżniony Stypendium Ministra Edukacji Narodowej oraz dwukrotnie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jego planem na przyszłość a zarazem największym marzeniem jest założenie dobrze prosperującej firmy technologicznej w Polsce.
DR MATEUSZ IWO DUBANIOWSKI
Dr Mateusz Iwo Dubaniowski jest naukowcem w laboratorium Elastycznych Systemów Przyszłości ( Future Resilient Systems) w Singapurskim Centrum Badawczym ( Singapore-ETH Centre) Politechniki Federalnej w Zurychu ( ETH Zurich). Na codzień zajmuje się komputerowym modelowaniem elastyczności systemów miejskich, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu zakłóceń na te systemy. W ramach swoich badań opracował model oceny kosztów zakłóceń pojawiających się w systemach infrastruktury miejskiej, gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach. Mateusz ma bogate doświadczenie w rozwoju oprogramowania do celów naukowych, analizie oraz modelowaniu ryzyka i elastyczności, a także w modelowaniu współzależności pomiędzy róznymi systemami miejskimi i przedsiębiorstwami. Miał okazję przedstawić wyniki swoich badań na wielu wiodących międzynarodowych konferencjach naukowych oraz na warsztatach dla agencji rządowych i Unii Europejskiej. Obecnie Mateusz pracuje również nad projektem dotyczącym "prosumentów" ("producent+konsument" tj. jednoczesnych producentów i konsumentów) energii elektrycznej i modelowania ich wpływu na rynki energii.                                                                                                                     
BS Mentorzy
BS Nagrodzone projekty

Nagrodzone projekty

W ramach brainstormu w 2020 r. zostały nagrodzone 2 projekty:

1. Smart City 

Grupa uczestników: Kinga, Wiktoria, Hania, Leopold 

Wiek uczestników: 14-18 lat

Mentor: Dr Mateusz Iwo Dubaniowski

Firma, która przygotowała case i wybrała zwycięzcę: Sunroof

2. Covid-19

GRUPA UCZESTNIKÓW: Helena, Aniela, Maja i Miłosz

WIEK UCZESTNIKÓW: 14-18 lat

MENOTR: Piotr Kaczmarek

Firma, która przygotowała case i wybrała zwycięzcę: Sculo

bottom of page